Inwoners Maas en Waal positief over woonomgeving
De Kernen is onlangs op de weekmarkt in Beneden-Leeuwen in gesprek gegaan met willekeurige bezoekers. Ze wilde graag horen wat men van dorp waarin men woont en de woonomgeving vindt.
Opvallend zijn de overwegend positieve
De meeste mensen die De Kernen heeft gesproken zijn afkomstig uit Beneden-Leeuwen, zo'n 63%, gevolgd door Wamel (9%), Boven-Leeuwen (7%), Dreumel (6%) en Alphen (5%). Ook spraken we mensen uit Altforst, Batenburg, Maasbommel, Puijflijk, Druten en Heerewaarden.
Minder positief is men over de drukke, gevaarlijke situatie in de Zandstraat (Beneden-Leeuwen), het zwembad dat weg is, openbaar vervoer dat niet altijd optimaal is, het ontbreken van een theater, beperkte (sport)voorzieningen voor kinderen, en dat er te weinig te doen is voor jongeren is. Hoewel de centrale ligging bij de positieve punten wordt onderkend, wordt de bereikbaarheid vaak als minpunt ervaren. En tot slot, er zijn weinig tot geen winkels in de kleine dorpen.
De tevredenheid over de winkels en de voorzieningen is vooral aanwezig bij mensen uit Beneden-Leeuwen. De tevredenheid over het gebied is nagenoeg bij iedereen aanwezig.